wędkarstwo - poradnik wędkarski
logo - strona główna kalendarza

Przepisy na ciasta


Ciasto podstawowe. Chleb bądź bułkę mieszamy z kilkoma ugotowanymi ziemniakami oraz niewielką ilością mąki pszennej. Całość ugniatamy w celu uzyskania jednolitej masy. By nadać kleistości i spoistości pod sam koniec formowania dodajemy odrobinę oleju roślinnego, jak również zaleca się dodać jedno lub surowe bądź przegotowane jajko. Sam natomiast stosuję tę pierwszą opcję.

ciasto wędkarskie

Dodając spożywczych olejków zapachowych możemy dodatkowo uatrakcyjnić aromat ciasta. Powszechnym również pośród wędkarzy jest również dodawanie dobrze przetartego ząbka czosnku którego zapach skutecznie wabi takie ryby jak... leszcze, krąpie, płocie...

 

  Ciasto drożdżowe. Mieszamy ze sobą takie produkty jak mąkę z odrobiną cukru, którą zalewamy mlekiem z rozpuszczonymi w nim drożdżami. Mąkę dodajemy w odpowiednich ilościach, uzyskując odpowiednią konsystencję. Do ciasta można również dodać odrobinę pinki, białych robaków jak również posiekaną dżdżownicę. Dolanie kilku kropel oleju jadalnego nada nam dodatkowej spoistości i lepkości.


  Ciasto Karasiowe. Mieszamy wspólnie ze sobą: jajo, utarty niewielki ząbek czosnku, odrobinę miodu wraz z mąką pszenną oraz ziemniaczaną, której dodajemy o połowę mniej. Ciasto uzyskuje gotowość po odpowiednim urobieniu i nabraniu spoistej konsystencji dającej się formować.


   Na leszcze i płocie. Zdobyte wcześniej larwy chruścika mieszamy z mąką pszenną, żółtkiem z jajka oraz niewielką ilością wody.

 

  Na karpia i leszcza. Ugotowaną wcześniej szklankę (przestudzoną) wyrabiamy z niewielką ilością margaryny, cukru oraz spożywczym zapachem waniliowym bądź cukrem waniliowym.

 

  Ciasto serowe. Twarożek wyrabiamy wraz z miodem i minimalną ilością wody. Całość rozgrzewamy w niewielkim rondelku na małym ogniu z mąką pszenną tak długo, w celu uzyskania ciągliwego ciasta.


  Ciasto ziemniaczane. Wyrabiamy, wcześniej ugotowane i ostudzone ziemniaki ze szczyptą soli soli, cukru oraz niewielkiej ilości mąki pszennej. Następnie całość ponownie gotujemy przez około pół godziny. Ciasto spełnia swoje zadanie w celu połowu karpi, leszczy, jak również płoci.

 

Z ciastami zawsze można eksperymentować, dodając aromatów oraz innych dodatków według własnego uznania.

łódka wędkarska
Autor: Poradnik wędkarski 25 lipca 2024
Własna łódka wędkarska to marzenie niemal każdego zapalonego wędkarza. Dzięki niej można opuścić brzeg i udać się na połowy w głąb akwenu. Dobra łódź wędkarska powinna zapewniać wygodę i bezpieczeństwo w trakcie wędkowania. Podpowiadamy, czym kierować się przy jej wyborze.
Komplet przynęt wędkarskich.
Autor: Poradnik wędkarski 3 czerwca 2024
W świecie wędkarstwa, przynęty wędkarskie odgrywają kluczową rolę w skutecznym łowieniu ryb. W zależności od preferencji wędkarza, gatunku ryb oraz warunków atmosferycznych, przynęty mogą przybierać różne formy i kształty. W niniejszym przewodniku przyjrzymy się różnorodności przynęt wędkarskich, począwszy od klasycznych, aż po nowoczesne rozwiązania.
skuteczna przynęta
Autor: Poradnik wędkarski 1 stycznia 2024
Wędkarstwo to pasja wielu ludzi, którzy lubią spędzać czas na łonie natury i cieszyć się z dorodnych połowów. Aby osiągnąć sukces na łowisku, nie wystarczy jednak mieć dobrego sprzętu i umiejętności. Kluczową rolę odgrywa również odpowiedni dobór przynęty, która ma za zadanie zwabić i sprowokować rybę do ataku. Wśród wielu rodzajów przynęt, które można stosować w różnych metodach i warunkach, szczególną popularnością cieszą się przynęty zwierzęce, czyli żywe robaki, larwy, owady i małe rybki.  Jak skutecznie łowić na przynęty zwierzęce? Oto kilka porad, które mogą się przydać.
kotwica do łódki wędkarskiej
Autor: Poradnik wędkarski 4 września 2023
Kotwica to jeden najważniejszych z elementów wyposażenia łodzi. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w czasie cumowania i spoczynku. Pomaga stabilizować jednostkę podczas wymagających warunków. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią kotwicę do łódki wędkarskiej!
Pokaż więcej
Share by: